Pávov – soutěž Českého poháru zimního plavání

V sobotu 27. října se otužilci z našeho klubu zúčastnili závodu v Pávově, který je součástí Českého poháru zimního plavání. Pořadatelem soutěže byl Jihlavský plavecký klub. Na startu u Pávovského rybníka se sešlo celkem 49 závodníků na trati 1000 metrů, 25 na 750 metrů, 16 na 500 metrů, 22 na 250 metrů a 6 otužilců na trati 100 metrů.

Za Klub ledních medvědů se zúčastnili Zdeněk Mikoláš, Vladimír Janoušek, Jan Bartík, Radek Koudela, Petr Brada a tři naši noví členové Hana Turková, Petr Balík a Zdeněk Pilát. Zdeněk Pilát pokořil trať 500 metrů ve vodě o teplotě 4,5°C, ostatní plavali 250 metrů. Počasí nebylo zrovna přívětivé, bylo zataženo s deštěm a teplota vzduchu se zastavila na 4°C. To nám ale sil neubralo, Honza Bartík obsadil ve své kategorii 2. místo a Zdeněk Mikoláš se umístil hned za ním na 3. místě.